Cruelty Free International ja The Body Shop ühendavad jõud Eestis, et kutsuda inimesi üles andma oma panuse loomkatsete keelustamiseks

Täna avaldatakse The Body Shop kauplustes Eestis üleilmne üleskutse, et toetada Cruelty Free International kampaaniat, mille eesmärgiks on keelustada kosmeetikatoodete katsetamine loomadel.

Üleilmne üleskutse on kättesaadav The Body Shop kauplustes kokku 65 riigis. See on suurim ja ambitsioonikaim kampaania, mis pakub kõigile võimaluse  toetada organisatsiooni Cruelty Free International nende püüdlustes saavutada üleilmset loomkatsete keelustamist.

Kuigi loomkatsete läbiviimine keelustati Euroopa Liidus 2009. aastal võib väljaspool EL endiselt kosmeetikat loomadel katsetada ja testitud tooteid Euroopa Liidus müüa. Seda takistav müügikeeld peaks jõustuma 2013. aastal, kuid nüüd plaanitakse tähtaega pikendada kuni kümme aastat. Tähtaja edasi lükkamine tähendab aga seda, et kümned tuhanded loomad võivad endiselt surra julmades loomkatsetes ning jätkuvalt võib müüa Euroopa liidus tooteid, mida on katsetatud loomadel.

Paul McGreevy, The Body Shop rahvusvaheliste väärtuste ja arendusdirektor ütles:The Body Shop usub kirglikult, et ükski loom ei peaks kannatama valitsuste ja seadusandjate nõuete tõttu maailmas. Kahjuks usuvad paljud inimesed, et see probleem on lahendatud, kuigi ei ole. Oleme uhked, et toetame Cruelty Free International kampaaniat ning kutsume kõiki üles andma allkirja The Body Shop kauplustes, et saavutada ülemaailmset loomkatsete keelustamist kosmeetikatööstuses!

Michelle Thew, Cruelty Free International tegevjuht ütles:The Body Shop on rahvusvaheliselt tuntud oma loomkatsete vastase seisukoha poolest juba ettevõtte äritegevuse algusest peale. Ta on olnud teejuhiks oma püüdlustega loomkatsed lõpetada ning Cruelty Free International tunneb heameelt, et The Body Shop toetab meid meie uues kampaanias.

Cruelty Free International üleskutse on hetkel kättesaadav kõikides The Body Shop poodides Eestis ja veebis aadressil www.CrueltyFreeInternational.org

Back to news articles